Investujte chytře a zodpovědně: Se Spořicím účastnickým fondem s ohledem na životní prostředí


03. 05. 2024

Náš Spořicí účastnický fond se stará nejen o finance našich klientů, ale také se snaží přispívat k ochraně životního prostředí.

Jak toho dosahujeme? Omezením investic do společností, jejichž podnikání je spojeno s těžbou uhlí. Tímto způsobem aktivně podporujeme snahy o snížení uhlíkové stopy a ochranu životního prostředí.

Těžba uhlí má prokazatelný negativní vliv na přírodu – ničí lesy a ekosystémy, ohrožuje životy zvířat i nás. Při spalování uhlí se do atmosféry uvolňuje velké množství škodlivin a skleníkových plynů, což významně přispívá ke globálnímu oteplování. To se pak projevuje například stoupající hladinou moří, extrémním počasím a vymíráním živočišných druhů.

Kromě environmentálního aspektu Generali penzijní společnost klade důraz i na dodržování principů řádné správy a řízení u společností, do kterých investuje. To znamená, že investice směřujeme pouze do firem, které se chovají zodpovědně a eticky jak ke svým zaměstnancům, tak k životnímu prostředí.

Spořicí účastnický fond je ideální pro klienty, kteří se zajímají o to, zda jsou při investování jejich prostředků zohledňovány enviromentální a sociální aspekty. Fond je vhodný jak pro zkušené investory, tak pro začátečníky, kteří si chtějí zajistit svou spokojenou budoucnost i s ohledem na budoucnost planety.

Hledáte investiční příležitost, která vám přinese stabilní výnosy a zároveň pomůže chránit životní prostředí? Pak si nenechte ujít náš Spořicí účastnický fond.

Bližší informace můžete získat ve statutu Spořicího účastnického fondu a na našich webových stránkách.

Volejte

261 149 111 Po - Pá 8.00 - 18.00

Stavte se na pobočce

Navštivte nás osobně na některé z našich 593 poboček. Vaše nejbližší pobočka

Napište nám

Máte-li dotaz, přání či připomínku, použijte kontaktní formulář. Formulář

Sjednat online