Proč s námi spolupracovat

Poskytování příspěvku zaměstnavatele je výhodné z pohledu odvodů na sociální a zdravotní pojištění i daní.

Zaměstnavatel

Sociální a zdravotní pojištění

U zaměstnavatele nepodléhá příspěvek na penzijní spoření do výše 50 000 Kč ročně (souhrnný limit pro příspěvky na penzijní spoření i životní pojištění) platbám sociálního ani zdravotního pojištění: 

- zaměstnavatel tak ušetří 34 % z příspěvku oproti vyplácení mzdy.

Daně

Příspěvky na penzijní spoření zaměstnanců jsou daňově uznatelným nákladem firmy v libovolné výši. Podmínkou je, aby přispívání zaměstnavatele na penzijní spoření bylo uvedeno v některém z těchto dokumentů u zaměstnavatele:

- kolektivní smlouva,
- pracovní smlouva,
- vnitřní předpis.

Zaměstnanec

Sociální a zdravotní pojištění

U zaměstnance nepodléhá příspěvek na penzijní spoření do výše 50 000 Kč ročně (souhrnný limit pro příspěvky na penzijní připojištění i životní pojištění) platbám sociálního ani zdravotního pojištění

- zaměstnanec tak ušetří 11 % z příspěvku oproti vyplácení mzdy.

Daně

Příspěvek na penzijní spoření je pro zaměstnance osvobozen od daně z příjmů do výše 50 000 Kč ročně (souhrnný limit pro příspěvky na penzijní spoření i životní pojištění).

 

Příspěvek mohou poskytovat i neziskové organizace z fondu kulturních a sociálních potřeb, případně ze sociálních fondů nebo dle interních mzdových pravidel. Toho mohou využít státní instituce, školy, zdravotnická zařízení, příspěvkové organizace apod.

V rámci GČP programu zaměstnaneckých výhod lze využít slevy na pojištění Generali České pojišťovny (např. životní pojištění, povinné a havarijní pojištění, pojištění domácností nebo staveb, manažerské pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí). 

Spočítejte si, kolik může vaše firma ušetřit díky doplňkovému penzijnímu spoření.

Volejte

261 149 111 Po - Pá 8.00 - 18.00

Stavte se na pobočce

Navštivte nás osobně na některé z našich 593 poboček. Vaše nejbližší pobočka

Napište nám

Máte-li dotaz, přání či připomínku, použijte kontaktní formulář. Formulář

Sjednat online